لوگوی جدید Framework و حکایت کفش‌های میرزا نوروز

=

.net Framework new logo

امروز خبر تعویض لوگوی Framework مایکروسافت رو خودنم و توی حکایت این تغییر یه چند مدتی متحیر مونده بودم که عجب ، پس مایکروسافت هم ممکنه پس از چند سال ( 8 سال ) لوگوی یک چیزی رو تغییر بده و کلا بی خیال تمام اسم و رسم و پیشینه یک لوگو بشه .

بیشتر که فکر کردم دیدم که خیلی از شرکت ها ( ی تجاری ) که توی بازار موفق به فروش و عرضه یک محصول نمیشن میان و یک اسم جدید درست می کنن و اون اسم جدید رو می فروشن مثلا اگر پودر لباس فروشی x فروش نره همون شرکت همون پودر رو با نام y و با یک بسته بندی جدید و با قیمت بالاتر به فروش می رسونه و خریدار هم میگه این پودر از قبلی بهتره !!! شاید معروف ترین تغییر نام دنیا برای شرکت تویوتا باشه که وقتی توی آمریکا کسی ماشینهاش رو نمی خرید ( به نسبت سایر کمپانی ها ) اومد و یک برند خودروسازی جدید با نام Lexus درست کرد که هیچ فرقی با خود شرکت تویوتا نداره ( از ساهمدار و طراح بگیر تا .. ) این کار صرفا برای فروش خودرو توی آمریکا صورت گرفت و جالب اینه که همون آمریکایی ها که میگفتن تویوتا ژاپنیه و cheap هست بخاطر ظاهر لوکس خودروهای Lexus همون ماشین ها رو با به به و چه چه می خریدن .

.net Framework Old logo

.net Framework Old logo

حالا مایکروسافت هم احتمالا می خواد یک همچین کارهایی بکنه چون با توضیحاتی که راجع به Framework 4 منتشر کرده ( ‌از الآن ) و تبلیغات بسیار گسترده تر از framework قبلی و همچنین توضحات بعضا جالب انگیزناک که از VisualStudio 2010 می خونیم ، میشه فهمید که مایکروسافت هم خیالاتی به سر داره . البته احتمالا برای اینکه ببینه جو آماده پذیرش یک نام جدید ( احتمالا یک چیزی بجای Framework ) هست یا نه ، لوگوی Framework رو تغییر داده . البته ( به نظر شخصی من ) احتمال تغییر نام Framework با تغییر نام سیستم عامل ویندوز به میدوری که روی اون هم از الآن تبلیغات میشه عقلانی هست چون دیگه اون وقت چیزی به اسم netFX یا غیره نمی تونه وجود داشته باشه ( چون دیگه API ویندوز وجود نداره ) .

زیاد نمی خوام ادامه بدم فقط همین بس که به نظر من اصولا هر چیزی برای بهتر شدن نباید اسم ، ‌لوگو یا سایر المان هاش عوض بشه و به تغییر ساختار احتیاج خواهد داشت ( برای بهتر شدن ) اصولا فکر نمی کنم که جاوا کارها یا سایر برنامه نویس ها ( به زبان های مختلف مثل Ruby و … ) بخاطر لوگوی جدید Framework بیان و دات نت کار کنن ، درواقع حکایت Framework مایکروسافت ،‌حکایت کفش های میرزانوروز ه که هر جا میره بر میگرده پیش خودش و شخص جدیدی رو ( از برنامه نویسان سایر زبان ها  ) به خودش جلب نمی کنه ( فقط افراد جدید به اون گرایش پیدا می کنن ) . نظر  شما چیه ؟

One Response to لوگوی جدید Framework و حکایت کفش‌های میرزا نوروز

  1. a says:

    It’s right in your last paragraph! But I confiused about your sentence about “Windows & Midori”. Midori is not just a name while you say that “Changing the name of OS from Window to Midori”. Midori is another OS from scratch. Am I wrong?!

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s

%d bloggers like this: