تبریک یا یادآوری روز کوروش ؟

کوروش کیبر

کوروش کیبر

امروز مطلبی بی ربط به IT ، نرم افزار یا هر چیزی از این دست می نویسم ، شاید تعداد پست های این وبلاگ ، که بی ربط باشه ( و بی ربط نوشته شه ) بسیار کم باشه اما در ارتباط با این موضوع نمیشه که ننویسی . خیلی خواستم این موضوع رو به این وبلاگ نکشم و توی وبلاگهای تاریخی خودم ( تاریخ ایران باستان و یا خبرگزاری خط میخی ) راجع بهش بنویسم اما دیدم نمیشه ، واقعیت اینه که برای هر شخصی یک چیزهایی همیشه مهمه و با ارزشه و اون شخص خودش رو زندگیش رو بر روی اون ارزش ها استوار می کنه و می سازه . برای من هم چیزهای معدودی خیلی خیلی مهم هستند، که یکی از مهمترینشون کوروش هست ، کوروش کبیر ، کوروش بزرگ ، ذوالقرنین ،  سیروس و یا هر اسمی که روی این انسان بشه گذاشت برای من اصلا اهمیت نداره !! چیزی که در مورد این شخص برای من مهم و با ارزشه انسان بودن و تبلیغ صلح و محبته ، چیزی که امروز به اسامی خیلی زیادی تبدیل شده که هر کدوم از اون اسم ها ، از اسم دیگه کیلومترها فاصله معنایی داره ، مثل دموکراسی و دوستی که اصولا هیچ ربطی به هم نداره .

از اینها که بگذریم این روز ، روز کوروش ( کبیر یا … ) رو به خودم و سایرین تبریک نمی گم !! بلکه این روز رو گوشزد می کنم و یادآور میشم ، تا حداقل اشخاص مرتبط با IT ، ( که احتمالا تنها خوانندگان این وبلاگ باشن ) در برخورد با مشتری ها ، دوستان و یا هر شخص دیگه ای ، کمی تجدید نظر کنن و انصاف رو رعایت کنن . این روز رو یادآوری می کنم تا اگر کسی ، باور نداره که می تونه کاری کنه که جهان رو متحیر کنه ، اشتباه می کنه ، مطمئنا اگر کسی اراده کنه ، که کوچکترین کاری برای تحول در عرصه ای (‌حتی کوچک ) انجام بده ، مطمئنا در همون سطح ، تحول ایجاد شده رو خواهد دید .

مقبره کوروش کبیر ، فرمانروای صل� گستر و آزاده ایرانی

مقبره کوروش کبیر ، فرمانروای صلح گستر و آزاده ایرانی

امیدورام جزو کسانی باشیم که روز مرگ بتونیم مثل کوروش توی وصیت ناممون بنویسیم :”دستور دادم ، تا بدنم را مومیایی نکنند تا ذره ذره بدنم ، خاک ایران را تشکیل دهد” و بعد از اینکه کسی این وصیت نامه رو خوند ، بهمون نخنده ، همونطور که کسی به خودش اجازه نمیده به این حرف (‌حداقل در ارتباط با شخص ) کوروش بخنده .

سربلند ،  آزاد و ایرانی باشید ، قربان شما ناصر حاجلو

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s

%d bloggers like this: