نصب گام به گام Windows SharePoint Services 3.0

Windows SharePoint Services

Windows SharePoint Services

در اینجا قصد ما معرفی SharePoint نیست، بلکه هدف صرفا  نصب این برنامه در ویندوز سرور 2003 یا ویندوز سرور 2008 می باشد . توجه داشته باشید که برای نصب SharePoint شما باید  یک ویندوز سرور داشته باشید و این برنامه بر روی ویندوز xp نصب نمی شود . همچنین در صورتی که می خواهید این برنامه را در ویندوز سرور 2008 نصب کنید باید Framework 3.0 را بر روی سیستم نصب کرده باشید .


سرفصل ها

احتیاجات سخت افزاری

آغاز نصب Windows SharePoint Services 3.0

نصب Framework 3.0 در ویندوز سرور 2008

نصب  برنامه Share Point

نصب Windows SharePoint Services Extensions for Team Foundation Server

لینک های مرتبط

تصاویری از محیط SharePoint که از وب گرفتم و مربوط به خودم نیست


احتیاجات سخت افزاری

یک CPU با حداقل سرعت 2.5GHz و 1GB of Ram برای اجرای صحیح این برنامه نیاز است .

برای دانلود Windows SharePoint 3.0 with Service Pack 1 از سایت مایکروسافت اینجا کلیک کنید . حجم فایل :‌104 مگابایت

سایت رسمی Windows SharePoint Services 3.0 در مایکروسافت


آغاز نصب Windows SharePoint Services 3.0

برای نصب SharePoint به طریق زیر عمل کنید . ( توجه داشته باشید که به علت بالارفتن حجم مطلب ، از قرار دادن عکس‌های راهنما خودداری شده است ، اما در صورت پیگیری صحیح نوشته ، مشکلی پیش نخواهد آمد همچنین یک لینک به همراه تصاویر نصب ( با یک راهنمای نصب به زبان انگلیسی ) در پایین مطلب هست که می توانید برای تصاویر بهآن مراجعه کنید )

اگر در ویندوز سرور 2008 اقدام به نصب می کنید ، ابتدا باید Framework 3.0 را بر روی سرور نصب کنید ، بدین منظور به طریق زیر عمل کنید .


نصب Framework 3.0 در ویندوز سرور 2008

 1.      ابتدا Server Manager را از Administrative Tools در Control Panel باز کنید .
 2.      از Tree برنامه روی Features کلیک کنید . ( wizard اضافه کردن feature باز می شود )
 3.      از قسمت Select Features ، بخش  .NET Framework 3.0 Features را باز کرده و چک باکس .Net FrameWork 3.0 را انتخاب کنید و سپس بر روی Next کلیک کنید .
 4.      از بخش Confirm Installation Selection اطلاعات را مطالعه کرده (‌توصیه می‌شود در انتخاب  گزینه دقت کنید که چیز اضافی انتخاب نکنید )
 5.      در صورتی که انتخاب شما صحیح بود بر روی Install و در صورتی که گزینه اشتباهی را انتخاب کرده بودید بر روی Prevous کلیک کنید .
 6.      پس از اتمام نصب بر روی Close کلیک کنید .

نصب  برنامه Share Point

اگر در ویندوز سرور 2008 اقدام به نصب می کنید حتما باید Service pack 1 را هم برای SharePoint نصب کنید ( در بالای مطلب ، لینک دانلود sharepoint هماره با service pack 1 آن قرار دارد ) با این نصب که در زیر انجام می‌دهید می‌توانید از SharePoint در TFS هم استفاده کنید .

1.           یکی از حالات زیر را انتخاب کنید :

 •           برای نصب Windows SharePoint Services 3.0 و یا Microsoft Office SharePoint Server 2007 در ویندوز سرور 2003 ، DVD نصب برنامه را در DVD-Rom قرار داده و برنامه setup را اجرا کنید .
 •           برای نصب Windows SharePoint Services 3.0 در ویندوز 2003 برنامه نصب Team Foundation Server را داخل DVD-Rom قرار داده و بر روی SharePoint.exe از مسیر  AT\WCU\WSS   کلیک کنید تا برنامه نصب اجرا شود .
 •           برای نصب Windows SharePoint Services 3.0 بر روی ویندوز سرور 2003 و یا ویندوز سرور 2008 ، برنامه نصب را از سایت مایکروسافت از اینجا دانلود کنید و برنامه نصب را اجرا کنید .

2.           از صفحه مطالعه توافقنامه ( License Agreement ) متن را مطالعه کرده ( اگر سرور شما خارج از کشور و از بیرون در دسترس هست توصیه می کنم متن توافقنامه را حتما مطالعه کنید ،‌ولی اصولا این صفحه برای ما ایرانی ها یک صفحه اضافه به حساب می آید ) ،‌ اگر با متن نوشته شده در توافقنامه ، موافق بودید بر روی چک باکس I accept the terms of this agreement کلیک کنید . و بر روی Continue کلیک کنید .

3.           در صورتی که اقدام به نصب Windows SharePoint Services 3.0 می کنید ( که البته در حال انجام همین کار هستید )، از صفحه Choose the installation you want  بر روی Advanced کلیک کنید در غیر این صورت به مرحله بعد بروید .

4.           از بخش Server Type بر روی Web Front End کلیک کنید .

5.           از بخش FeedBack موارد مورد نظرتان را برای بازخورد نتایجتان به مایکروسافت از بین انتخاب های موجود ، گزینه ای را انتخاب کنید ( توصیه می کنم این کار انجام دهید ) . توجه داشته باشید که انتخاب feedback انتخابی بوده و احتیاج به یک connection به اینترنت دارد .

6.           بر روی Install Now کلیک کنید . ( وقتی نصب تمام می‌شود یک دیالوگ باکس ( پنجره ) ظاهر شده و از شمامی خواهد تا تنظیمات و پیکربندی های لازم را انجام بدهید )

7.           از پنجره ای که باز شده چک باکس Run the SharePoint Products and Technologies Configuration Wizard now  را انتخاب کنید ( حتما باید این چک باکس را انتخاب کنید )

8.           بر روی Close کلیک کنید تا بتوانید تنظیمات را انجام بدهید .

9.           از صفحه Welcome to SharePoint Products and Technologies  بر روی Next کلیک کنید .

10.          از صفحه Connect to a server farm  بر روی No, I want to create a new server farm کلیک کرده و بر روی Next کلیک کنید .

11.          از صفحه Specify Configuration Database Settings  کارهای زیر را انجام دهید :

 •           در Database server ، نام سروری را که SQL Server بر روی آن نصب است و sql server را اجرا می کند ، و شما می خواهید از آن برای Team Foundation Server استفاده کنید ، بنویسید . اگر نام instance مورد استفاده sql server را عوض کردید نام سرور و نام instance را با هم بنویسید. مثلا MyDatabaseServer\MyInstanceName
 •            در Database name نام پایگاه داده (‌databse) ی را که می خواهید از آن استفاده کنید ، بنویسید و یا از گزینه پیش فرض استفاده کنید .
 •           از Specify Database Access Account در Username نام کاربری را که می خواهید در نقش service account for SharePoint Products and Technologies کار کند را بنویسید . ( توصیه می کنم از کاربر TFSSERVICE که هنگام نصب TFS تعریف کردید استفاده کنید )
 •           از Specify Database Access Account در Password ،‌کلمه عبور کاربر سرویس را وارد کنید .
 •           پس از تکمیل موارد ذکر شده بر روی Next کلیک کنید .

12.          چک باکش Specify port number را از صفحه Configure SharePoint Central Administration Web Application کلیک کنید ، تا انتخاب شود . و سپس پورتهایی را که می خواهید برای مدیریت sharepoint استفاده کنید ، ‌در آن بنویسید . ( توصیه اکید می کنم که حتما شماره پورتهایی را که اینجا می نویسید ، یکجا یادداشت کنید ،‌چون هنگام نصب Team Foundation Server به آنها احتیاج پیدا خواهید کرد . )

13.          از Configure Security Settings بر روی NTLM کلیک کرده و بر روی Next کلیک کنید .

14.          از صفحه Completing the SharePoint Products and Technologies Configuration Wizard ،‌اطلاعات وارده را بررسی کرده و در صورت صحت بر روی Next کلیک کنید ، در صورتی که می خواهید تغییری بدهید بر روی Back کلیک کنید. ( ‌توصیه می کنم که موارد را با دقت مطالعه کنید )

15.          از صفحه  Configuration Successful  بر روی Finish کلیک کنید .

16.          از سروری که بر روی آن SharePoint نصب کردید یک Command Prompt باز کنید . ( توجه داشته باشید که ویندوز سرور 2008 باید یک elevated command prompt باز کنید ، که بدین منظور حتما باید با کاربری با سطح دسترسی Administrator به سیستم وارد شده باشید ، برای اینکه یک elevate command prompt باز کنید ، بر روی command prompt در منوی start کلیک راست بکنید و گزینه Run as Administrator را کلیک کنید .)

17.          به مسیر زیر بروید

 Drive:\Program Files\Common Files\Microsoft Shared\Web Server Extensions\12\bin\

18.          حالا دستور زیر را تایپ کنید (‌توجه داشته باشید که قسمت های مشخص شده را باید باتوجه به مراحل مصب خودتان تکمیل کنید )

 stsadm.exe -o extendvs -exclusivelyusentlm -url http://WSSServerName:80 -ownerlogin Domain\UserName -owneremail “admin@localhost” -sitetemplate sts -description “Default Web Site

 

 • WSSServerName : نام سروری است که بر روی آن برنامه SharePoint را نصب کردید .
 • Domain\UserName : نام دامنه و نام کاربری است که بالاتر برای دسترسی به پایگاه داده تعریف کردید .
 • Default Web Site  : یک توضیح کوتاه از سایت است .  (‌توجه داشته باشید که اگر کلمه Default Web Site را تغییر بدهید یک وب سایت جدید برای شما ایجاد می شود ، اما اگر می خواهید از یک سایت یکپارچه برای reporting service و sharepoint استفاده کنید ، این نام را تغییر ندهید . )
 • 19.          حالا دستور زیر را در command prompt تایپ کنید (‌ موارد مشخص شده ،  باید با موارد  توضیح داده شده در بالا جایگزین شود )

  stsadm.exe -o siteowner -url http://WSSServerName:80 -secondarylogin Domain\TFSSETUP

  20.          در صورت لزوم هر کدام از سرویس را restart کنید .


   نصب Windows SharePoint Services Extensions for Team Foundation Server

  اگر می خواهید SharePoint را در TFS استفاده کنید ،‌ لزومی به نصب ندارید چون هنگام نصب TFS ، این برنامه نیز نصب می شود .

  اگر می خواهید SharePoint را در سروری جدای از سروری که TFS روی آن نصب است ،‌نصب کنید باید ابتدا نام سروری را که sql server reporting services بر روی آن نصب است ، بدانید . و نیز کاربر شما باید سطح دسترسی Administrator داشته باشد . برای نصب در یک سرور دیگر مراحل زیر را طی کنید .

  1.     به سروری که بر روی آن SharePoint Product and Technologies را نصب کردید با کاربری با سطح دسترسی Administrator وارد شوید .

  2.     DVD نصب Team Foundation Server را داخل سیستم بگذارید ( برنامه نصب اجرا می شود )‌ . اگر برنامه نصب اجرا نشد از مسیر \wssext\cd  از DVD نصب فایل Setup.exe را اجرا کنیدو تا مرحله 5 به جلو بروید  ( Skip  ) .

  3.     روی Windows SharePoint Services Extensions کلیک کنید و سپس Install را بزنید .

  4.     از صفحه Welcome بر روی Next کلیک کنید .

  5.     از صفحه توافق نامه (‌License Agreement ) بر روی I Accept کلیک کنید و به مرحله بعد بروید .

  6.     از صفحه Destination Folder مسیری را که می خواهید SharePoint Services Extensions را آنجا نصب کنید ، انتخاب کنید .

  7.     از صفحه  the Ready to Install  بر روی Install کلیک کنید .

  8.     در صفحه Setup Completed Successfully  بر روی Finish کلیک کنید .

  9.     در دیالوگ Team Foundation Server SharePoint Configuration  مسیر آدرس اینترنتی را وارد کرده و سپس بر روی Apply کلیک کنید.

  10.     وقتی پیغام داده شد بر روی OK کلیک کنید .

  11.     از صفحه Team Foundation Server SharePoint Configuration  بر روی Exit کلیک کنید .


  لینک های مرتبط

  انجمن شیرپوینت فارسی

  Deploy a simple farm on the Windows Server 2008 operating system (Office SharePoint Server) توصیه می کنم این مطلب را مطالعه کنید ( راهنما تصاویری از هر مرحله نصب را هم قرار داده است )

  Install Office SharePoint Server 2007 on a stand-alone computer


   تصاویری از محیط SharePoint که از وب گرفتم و مربوط به خودم نیست

  Share Point Shared Document

  Share Point Shared Document

  Share Point Gantt Chart
  Share Point Gantt Chart

  Leave a Reply

  Fill in your details below or click an icon to log in:

  WordPress.com Logo

  You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

  Google photo

  You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

  Twitter picture

  You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

  Facebook photo

  You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

  Connecting to %s

  %d bloggers like this: