رفع تداخل Source Safe با Team Foundation Server

نمی دونم تا حالا به این مشکل بر خوردین که وقتی روی سیستم از چند تا Source Control مثل Source Safe و TFS استفاده می کنید ، موقع Check-in کردن فایلها روی source Control به مشکل بر می خورید . مثلا وقتی یک پروژه TFS رو باز کردید و تغییر دادید و حالا میخواید که تغییرات رو check-in کنید . اما هر چی توی منوها می گردید هیچ گزینه Check-inی فعال نیست !!! یا برعکس .

مشکل از Default Source Control سیستم هست ، درواقع Visual Studio فقط در آن واحد می تونه با یک Source Control کار کنه ( گرچه می تونه n تا Source Control رو با هم پشتیبانی کنه ، به این معنی که Source Control های مختلف رو روی سیستم  نصب می کنید ،‌اما برای اینکه با هر کدوم از اینها کار کنید ،‌باید موقع کار با پروژه خاص اونها ، Source Control فعال Visual Studio رو تغییر بدید .

تغییر Source Control پیش فرض Visual Studio

  1. برای تغییر Source Control از منوی Tools گزینه Options رو باز کنید .
  2. از پنل سمت چپ روی Source Control کلیک کنید تا Source Control فعال رو ببینید .
  3. Options \ Source Control

    Options Source Control

  4. از منوی موجود در این صفحه ( که در حال حاضر Source Control فعال رو نشون میده ) Source Control ی رو که مایلید با اون کار کنید و از این به بعد تبدیل به Source Control فعال بشه انتخاب کنید .
Select Default Source Control

Select Default Source Control

سایر تنظیمات رو می تونید انجام بدید یا انجام ندید . برای سایر تنظیمات از زیر منوی Source Control گزینه های Environment و Plug-ins Setting یا Visual Studio team foundation server ( و … بسته به نوع source control شما ) موجود هست .

One Response to رفع تداخل Source Safe با Team Foundation Server

  1. پیروز says:

    سلام. میتونم بیشتردر مورد source safe و TFS از شما بپرسم. چند وقیه که داریم روی یک پروژه تیمی کار می کنیم اما با مشکلات زیادی برخورد می کنیم. تا به حال هم نتونستیم visual source safe یا TFS رو راه اندازی کنیم. اگر کتاب یا CD آموزشی یا سایتی که بتونه مراحل اولیه رو جهت گرفتن سرنخ به بنده معرفی کنید خیلی ممنون می شم.

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s

%d bloggers like this: