ایران الکامپی ، الکامپ ایرانی

Gitex

Gitex

یک ماه پیش وقتی نمایشگاه جیتکس شروع به کار کرد، یک مطلب با عنوان باز هم جیتکس ، باز هم الکامپ ، باز هم هزاران آرزو نوشتم ، توی اون مطلب سوالاتی از قبیل ، هر جای دنیا نمایشگاه برگزار میشه تا شرکت های رقیب بتونن خودشون رو به هم تحمیل کنن و مشتری جذب کنن . به نظر شما آیا در ایران که همه چیز در صنعت IT کشور رانت هست اصلا نیازی به برگزاری نمایشگاه هست ؟ آیا شرکتی فقط به صرف اینکه در نمایشگاه شرکت کرده و محصول بهتری عرضه کرده می تونه محصولش رو بفروشه ؟ اصلا برگزاری نمایشگاه در ایران بجز صرف هزینه اضافی ( و درآمد برای عده ای خاص ) فایده دیگه ای داره ؟ مطرح شد .

الکامپ

الکامپ

اما امروز هم الکامپ 2008 ( به تاریخ میلادی دقت کنید که صرفا بخاطر بین المللی بودن نمایشگاه گذاشته شده ) راه افتاد و همکاران برنامه نویس و دنشجوها (‌ی مرتبط با نرم افزار و کامپویتر و مخابرات ) و اصولا هر کسی که کمی به تکنولوژی علاقمنده می خواهد ببینه که این نمایشگاه چه دستاوردهایی می‌تونه داشته باشه ، فکر کنم با وجود ( مثلا ) تحریم شرکت های نرم افزاری ( که در سالهای قبل شایع شده بود ) و حضور فروشگاه های محلی ( بخوانید بقالی های CD و DVD قفل شکسته و … ) اصولا این نمایشگاه چیزی جز یک اسم نیست . از اونجا که نبود همچین نمایشگاهی برای سطح کلان کشور یک افت و یک خطا شمرده میشه ، اجبارا مسئولین اقدام به برپایی همچین نمایشگاهی می کنن و وقت خیلی ها رو با اون می گیرن ( و قاعدتا برای یکسری شرکت های خاص مثل برگزار کننده نمایشگاه ، درآمدزایی می‌کنن ).

جایی ندیدم که سازمانی برای سفارش پروژه اش به نمایشگاه الکامپ بیاد و ببینه چه شرکت‌هایی روی فلان موضوع خاص کار کردن و بهد از بین اونها (‌بهترین ) شرکت رو برای انجام انتخاب کنه . البته هستند اشخاصی که این کار رو می کنند و اون اشخاص معمولا پروژه هاشون اونقدر بزرگ نیست که توی دنیای نرم افزار ( ایران ) بشه بهشون گفت پروژه ، عموما پروژه های زیر 50 میلیون یا چیزی در همین حدود .

در همین روزها ایران الکامپی خیلی پرشور هست ، چون بحث الکامپ توی تمام شرکت های نرم افزاری ایران هست ، و از این لحاظ جزو معدود اتفاق هایی هست که بحث اون همه جا هست ، اما از اون طرف الکامپ ایرانی ، باتوجه به بحث های قبلی چیزی جز یک بحث خنده دار و صرفا بحثی جز برای خالی نبودن وقت نمی تونه باشه .

اما به نظر من در همین حد هم اگر بسنده کنیم و اگر هوشمندانه عمل کنیم ، برنامه نویس هایی رو می بینیم که در جستجوی شرکت های با تکنولوژی بالا و خوب به الکامپ میان و تنها نیت و قصدشون ، آشنایی باشرکت های نرم افزاری و آنچه در دنیای IT کشور می گذرد ، می باشد . خود من صرفا برای آشنایی با سایر برنامه نویس ها ( بخصوص قرار دوشنبه که فوروم برنامه نویس ) اون رو برگزار کرده به این نمایشگاه میرم و فکر نمی کنم چیزی اونجا پیدا بشه ، شرکت های ( پولدار ) ایرانی که ( مثلا ) نمایشگاه رو تحریم کردند و پول خودشون رو فقط توی نمایشگاه جیتکس و سبیت و .. خرج می کنند و زحمت به الکامپ اومدن رو نمی کشن ، برای همین چیز خاصی نمیشه اونجا دید ، برای من تنها نقطه امیدوار کننده الکامپ دیدار برنامه نویس‌ها ، روز دوشنبه است ، برای شما چطور ؟ شما با چه قصد و نیتی به این نمایشگاه می رین ؟ اصلا براتون ارزش وقت گذاشتن رو داره ؟ یا صرفا برا اینکه یک گشتی در یک جمع IT بزنید به نمایشگاه می رید ؟
این نکته رو اضافه کنم که به نظر من اگر شرکت های نرم افزاری واقعا زرنگ باشن از این پتانسیل ( حضور عمده برنامه نویس ها در نمایشگاه ) باید بهترین استفاده رو بکنن و با حضور بهتر نشون بدن شرکت خوبی هستند ، تا برنامه نویس های بهتری رو جذب کنن . اما …

در زیر نقشه محل برگزاری کنفرانس برنامه نویس ها رو که به میزبانی سایت برنامه نویس برگزار میشه می بینید .

م�ل برگزاری کنفرانس به میزبانی سایت برنامه نویس

محل برگزاری کنفرانس به میزبانی سایت برنامه نویس

لینک های مرتبط

سایت رسمی نمایشگاه الکامپ 2008
سایت برنامه نویس
مطلب مربوط به قرار ملاقات برنامه نویس ها در سایت برنامه نویس

————————————

زمان برگزاری نمایشگاه الکامپ 2008 : شنبه 2 آذرماه 1387 الی سه شنبه 5 آذرماه 1387

زمان برگزاری قرار ملاقات برنامه نویس ها در الکامپ 2008 : دوشنبه 4 آذر ساعت دو بعد از ظهر ، در مکان علامت خورده عکس بالا

One Response to ایران الکامپی ، الکامپ ایرانی

  1. اون رانت اول نوشته و اون زرنگی شرکت‌ها که در آخر نوشته گفتی را واقعا خوب آمدی!

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s

%d bloggers like this: