رفع مشکل The report Server cannot decrypt symetric key در Reporting Services 2008

پس از تبدیل گزارش های سیستم ما از ریپورتینگ سرویس ۲۰۰۵ به ریپورتینگ سرور ۲۰۰۸ پروژه گزارش ها به مشکلات ادیده ای برخورد که بعضی از آنها را در مطلب  رفع مشکلات در Convert کردن پروژه Reporting Services 2005 به Reporting Services 2008   توضیح دادم . اما امروز به بیان و ارائه راه حل برای یک مشکل دیگر خواهم پرداخت .

 پس از اینکه پروژه رااز ۲۰۰۵ به ۲۰۰۸ تبدیل کردیم و مشکلات اولیه را حل کردیم و نهایتا گزارش ها را deploy کردیم ، از داخل برنامه وقتی گزارش ها را می دیدیم به خطای زیر که در صفحات برنامه قابل مشاهده بود برخورد کردیم ، این error حتی وقتی سعی در باز کردن report server از کلاینت ها یا خود سرور را هم داشتیم به ما نشان داده میشد .:

 The report Server cannot decrypt symetric key that is used to access sensitive or encrypted data in a report server database. you must either restore a backup key or delete all encypted content. (rsReportServerDisabled) Get Online Help

                    For more information about this error navigate to the report server on the local server machine, or enable remote errors

نمایش خطا در �ال باز کردن Report Server

نمایش خطا در حال باز کردن Report Server

برای رفع این مشکل فقط باید از خود سرور عملیات زیر را انجام دهید و هرگونه عملیات مشابه که از کلاینتها انجام شود ، به نتیجه نخواهد رسید . به همین منظور اول با سطح دسترسی مدیر سیستم ، به سرور ( محل نصب ریپورتینگ سرویس ۲۰۰۸ ) وارد شوید .

Reporting Services Configuration Manager را از مسیر  Start\Microsoft Sql Server 2008\Configuration Tools\Reporting Services Configuration Manager باز کنید .

از پنل سمت چپ روی Encyption Keys کلیک کنید .

انتخاب Encryption Keys

انتخاب Encryption Keys

حالا از پنل سمت راست ، از قسمت Delete Encrypted Content  روی دکمه Delete کلیک کنید . از دیالوگ باکسی که برای تایید ظاهر می شود ، بر روی Yes کلیک کنید .

دیالوگ باکس تایید عملیات واک کردن بخش های رمز شده

دیالوگ باکس تایید عملیات واک کردن بخش های رمز شده

نهایتا در قسمت پایین حتما باید علامت فلش سبز رنگ را مبنی بر کامل شدن عملیات حذف مشاهده نمایید . همچنین توجه کنید که اگر این کار را از روی کلاینت ها انجام بدهید این فلش هیچ وقت سبز نمی شود و در نتیجه هیچ وقت کار شما تمام نمی شود . ( حتما از پای خود سرور اقدام به عملیات حذف کنید )

نکته بسیار مهم : پس از اتمام عملیات حذف باید همه تنظیمات را مجددا انجام دهید ، به این منظور از داخل Configuration Manager روی DataBase کلیک کنید و از پنل سمت راست Change Database را کلیک کنید ، یک wizard باز می شود که مراحل بسیار ساده ای دارد باید یک database به ریپورتینگ سرویس معرفی کنید ( که باید از پیش تعریف شده باشد ) توصیه می کنم حتما از database فعلی با نام ReportingService استفاده کنید ، برای نام کاربر هم از Service User استفاده کنید بقیه مراحل هیچ چیز قابل ذکری ندارد .

بعد از این کار باید حتما تمام گزارش ها و DataSource ها را دوباره روی ReportServer – ایجاد کنید ، به این منظور پروژه گزارش ها را باز کنید و روی خود Solution کلیک راست کنید ، بعد از آن گزینه Deploy را انتخاب کنید . با این کار همه چیز مجددا بر روی reportServer ایجاد می شود . ممکن است DataSource ها دچار مشکل بشوند که برای رفع مشکل بر روی هر DataSource از SolutionExplorer باید گزینه Override Existing Item یا چیزی شبیه به این را بزنید .

نهایتا مشکلات حل خواهد شد .

One Response to رفع مشکل The report Server cannot decrypt symetric key در Reporting Services 2008

  1. مونا says:

    با سلام و عرض خسته نباشید:
    ابتدا باید تشکر کنم از مطلب مفیدتون ، راستش من یه مشکلی که دارم اینه که با server میخوام گزارش بگیرم اما deploy نمیشه ، هرچی هم جستجو کردم چیزی عایدم نشد!!
    اگر ممکنه راهنماییم کنید
    ممنون

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s

%d bloggers like this: