نحوه فعال سازی GPRS همراه اول

GPRS

GPRS

از آنجا که برای متخصصین و بخصوص جامعه برنامه نویس اینترنت جزو ابزار کار به حساب می آید و از آنجا که تعداد زیادی از برنامه نویس ها قبل از رسیدن به محل کار و در راه بازگشت به منزل ساعات زیادی را در مترو – ماشین – اتوبوس و … بصورت کاملا بیهوده به سر می برند. شاید این سرویس GPRS که اپراتورهای مختلف کشور اراپه می کنند بتونه خیلی مفید باشه و باعث شه ساعاتی رو که در شرکت برای چک کردن ای-میل و یا خواندن feed ها – در این ساعات بی کاری اختصاص بدن و وقتی سر کار هستند تمرکز بیشتری روی کار کردن داشته باشن . به همین دلیل نحوه فعال کردن سرویس GPRS همراه اول رو اینجا می نویسم . خود من تا بحال موفق نشده بودم این سرویس رو فعال کنم چون گوشی همراهم این سرویس رو پشتیبانی نمی کرد اما این تنظیمات رو برای چند نفر انجام دادم و کاملا کار می کنه .

برای راه اندازی این سرویس اول باید درخواست فعال سازی سرویس GPRS رو داده باشید که برای این کار باید به آدرس

http://mci.ir/?1829

برید و فرم رو پر کنید – اطلاعات خاصی نمی خواد فقط شماره رو ازتون می گیره و اسمتون رو ( من خودم سرویس GPRS رو برای تمام خانوادم با اسم خودم فعال کردم ) بنابراینبرای درخواست  حتی اسم رو هم می تونید بصورت fake وارد کنید .

وقتی درخواست رو تکمیل کردید دو راه برای فعال سازی گوشی همراه تون دارید . راه اول اینکه از برنامه ای که خود سایت همراه اول درست کرده استفاده کنید برای اینکار به آدرس

http://mci.ir/?1838

برید و فرم رو تکمیل کنید بلافاصله بعد از تکمیل یک SMS برای شما میاد که باید اون پیغام رو باز کنید روی update یکبار کلیک کنید و نهایتا Pincode سیم کارتتون رو وارد کنید .

همراه اول

همراه اول

اما اگر نمی خواید درگیر این همه پین کد و sms و غیره و ذلک بشید و یا دوست دارید تنظیمات رو بصورت دستی وارد کنید . به این شکل اقدام کنید . – وارد بخش تنظیمات Wap یا World Wide Web یا Internet یا هر اسم دیگه ای که نسبت به گوشی مشا از سایرین متفاوت هست بشید .  ( قسمت مربوط به تنظیمات GPRS )

گزینه APN رو پیدا کنید و توی اون بنویسید : mcinet

گزینه Bearer رو پیدا کنید و اون رو روی GSM-GPRS/GPRS بزارید در بعضی از گوشی ها این کلمه وجود نداره – در این موارد گزینه GPRS Only یا GPRS First انتخاب کنید .

گزینه Wap Proxy یا HTTP Proxy و یا هر دوی اینها رو ( اگر گوشی شما هر دو رو داره ) پیدا کنید و اون رو با اعداد 192.168.194.73 پر کنید توجه کنید که این ip برای هر دو پروکسی یکسان هست .

گزینه Wap Port رو پیدا کنید ( اگر گوشی شما فقط Wap داره می نویسه Port – اما اگر هم http و هم wap رو دارید گزینه port که زیر wap هست رو ) با شماره ۹۲۰۱ تکمیل کنید

گزینه HTTP Port رو پیدا کنید ( اگر گوشی شما فقط Http داره می نویسه Port – اما اگر هم http و هم wap رو دارید گزینه port که زیر HTTP هست رو ) با شماره 8080 تکمیل کنید .

گزینه Home Page رو پیدا کنید و آدرس Google.com رو توی اون وارد کنید ( این آدرس چون معتبر هست برای تست خیلی خوبه – توصیه می کنم از آدرس دیگه ای استفاده نکنید )

تنظیمات تمام شد به اینترنت خوش آمدید . امیدوارم از این به بعد ساعاتی که سر کارصرف چک کردن ای-میل  میشه رو بشه اینجوری سپری کرد .

One Response to نحوه فعال سازی GPRS همراه اول

 1. mohsen says:

  دوست عزیز :
  1. سلام
  2. ممنون که نظر دادی
  3. مطالبی که من می گیرم اکثرا دوستانم برایم میل می کنند(که لطف دارند) و گرنه منابع رو می زنم(توی بعضی مطالب هست) و به قانون کپی رایت احترام می گذارم اما امیدوارم دوستان نیز این کار رو بکنند!
  بازم بیا این ورا ! خوشحال میشیم ……….

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s

%d bloggers like this: