حفظ جایگاه Scroll صفحه پس از Post Back

امروز یک مطلب خوندم که واقعا نتونستم اون رو اینجا ننویسم. به همین دلیل این متن رو اینجا با منبع میارم.

—————————————————————-

این مطلب زیر نظر مجوز GFDL منتشر می‌شود. و کلیه حقوق آن برای همگان آزاد است، بدین شرط که به کلیه شرایط موجود در مجوز GFDL ( که یک نسخه از متن انگلیسی مجوز GFDL در این محل و یک ترجمه غیر رسمی (فارسی) از متن مجوز GFDL که در مرداد ۱۳۸۳ توسط کاوه رنجبر تهیه شده است در این محل ) قرار دارد پایبند باشد.

GNU Logo

GNU Logo

عنوان و لینک مطلب اصلی : How to maintain scrollposition after post back?

عنوان مطلب بازنویسی شده : حفظ جایگاه Scroll صفحه پس از Post Back

بخش ثانی : ندارد

تاریخ انتشار : 18/03/1387 مطابق با 08/06/2009

تاریخ بازنویسی : 19/03/1387 مطابق با 09/06/2009

شماره نسخه اصلی : نسخه یک

شماره نسخه بازنویسی : نسخه دو

نویسنده : Deepak Verma

بازنویس : ناصر حاجلو

ای-میل بازنویس : n.hajloo@gmail.com

Copyright (c) 2009 Deepak Verma & Nasser Hajloo.

Permission is granted to copy, distribute and/or modify this document under the terms of the GNU Free Documentation License, Version 1.2 or any later version published by the Free Software Foundation;

with no Invariant Sections, no Front-Cover Texts, and no Back-Cover Texts. A copy of the license is included in the section entitled “GNU Free Documentation License”.

—————————————————————-

نمی دونم تا حالا شده که صفحه ای در برنامه داشته باشید که بخواهید حالت Scroll اون صفحه بعد از Post Back حفظ بشه یا نه ؟ اما این امر خیلی به کاربر کمک می کنه تا با زدن دکمه های مختلف دچار سردرگمی نشه. خود من پیش از ایناز یک Custom Control در برنامه برای نگهداری حالت صفحه و فراخونی اون بعد از Load مجدد ، حالت Scroll صفحه رونگه می داشتم. البته این روش با بروز کردن نسخه Visual Studio از نسخه ۲۰۰۵ به نسخه ۲۰۰۸ کارایی خودش رو از دست داد و دیگه کار نکرد. و البته نکته دیگه اینکه چون در هر Post Back فراخونی میشد احتمالا باری رو هم به دوش صفحه اضافه می کرد که این کار اصلا در وب بهینه نیست.

امروز مطلبی کاملا بهینه و ساده دیدم و بار دیگه به ضعف دانش خودم بیشتر پی بردم. ( دفعه قبلی که این حالت بهم دست داده بود در بهم ریختگی متون فاسی و انگلیسی بود که یک مطلب در این ارتباط اینجا نوشتم ). اما راه حلی بسیار ساده و آسان وجود داره که در عین سادگی بسیار خوب هم کار می کنه. برای حفظ حالت scroll صفحه به سه روش میشه عمل کرد.

  1.      اگر می خواهید در همه صفحاتی که در برنامه شما هستند حالت Scroll صفحه حفظ شود باید در تگ Page ‫خصوصیت‫  maintainScrollPositionOnPostBack=true  را اضافه کنید.
  2.      اگر می خواهید فقط در یک صفحه حالت Scroll را حفظ کنید. در تگ ‫Pages  خصوصیت  maintainScrollPositionOnPostBack=true” را اضافه کنید.
  3.      و اگر می خواهیددر Code Behind و بابرنامه نویسی این حالت را کنترل کنید از دستور Page.MaintainScrollPositionOnPostBack = true  استفاده کنید.

2 Responses to حفظ جایگاه Scroll صفحه پس از Post Back

  1. کاوه says:

    سلام خیلی مطلب جالبی بود و در عین حال ساده ، حیف که تابحال بلد نبودم !

  2. فاطمه says:

    خیلی عالی بود، مرسی

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s

%d bloggers like this: