رفع مشکل DNS در سرور Web Dev دات نت

چند وقت پیش‌ها یک مشکل برای Visual Studio من پیش آمد که چون می خواستم ویندوز را مجددا نصب کنم، زیاد برای رفع آن کوشش نکردم. اما این بار این مشکل مجددا پیش آمده و نیاز بود که یک راه حل مناسبی برای آن پیدا شود. به همین دلیل جستجوهای متعددی را در سایتهای مختلف انجام دادم و راه حل زیر حاصل این گشت و گذار است.

—————————————————————-

این مطلب زیر نظر مجوز GFDL منتشر می‌شود. و کلیه حقوق آن برای همگان آزاد است، بدین شرط که به کلیه شرایط موجود در مجوز GFDL ( که یک نسخه از متن انگلیسی مجوز GFDL در این محل و یک ترجمه غیر رسمی (فارسی) از متن مجوز GFDL که در مرداد ۱۳۸۳ توسط کاوه رنجبر تهیه شده است در این محل ) قرار دارد پایبند باشد.

GNU Logo

GNU Logo

عنوان مطلب : رفع مشکل DNS در سرور Web Dev دات نت

بخش ثانی : ندارد

تاریخ انتشار : 15/07/1388 مطابق با 06/10/2009

شماره نسخه : نسخه یک

نویسنده : ناصر حاجلو

ای-میل نویسنده : n.hajloo@gmail.com

Copyright (c) 2009 Nasser Hajloo.

Permission is granted to copy, distribute and/or modify this document under the terms of the GNU Free Documentation License, Version 1.2 or any later version published by the Free Software Foundation;

with no Invariant Sections, no Front-Cover Texts, and no Back-Cover Texts. A copy of the license is included in the section entitled “GNU Free Documentation License”.

—————————————————————-

صورت مشکل

وقتی که روی یکی از Page ها که در Visual Sudio طرحی شده بود، کلیک راست می‌کنیم و گزینه View In Browser را انتخاب می‌کنیم و یا حتی زمانی که برنامه را با F5 جهت دیباگ اجرا می‌کنیم. زمانی که مرورگر پیش فرض (IE و یا Firefox و …) باز شد . برنامه اجرا نمی شود.

توضیحات مرتبط

این مشکل بخاطر این است که در آدرس بار کلمه Locahost نوشته شده. در واقع مشکل اصلی از DNS است. یک راه حل ساده که خیلی هم راحت است این است که بجای HostName که در اینجا همان localhost است، از IP سیستم مورد نظر که 127.0.0.1 است استفاده کنیم.

این مورد گرچه باعث رفع مشکل بصورت موقتی می‌شود و من سابقا ازهمین روش استفاده می کردم، اما مشکل را بصورت کامل حل نمی‌کند و اگر شما جایی یک popup داشته باشید که یک پنجره جدید باز می کند، قادر نخواهید بود که آن پنجره را ببینید.

راه حل

اما راه حل اصلی برای رفع مشکل نمایش صفحات در DNS ان است که پنجره Command Prompt را با دسترسی Admin باز کنید (پیشنهاد استفاده از کادر run است)

در گام بعدی دستور زیر را در command prompt بنویسید، دقت کنید که پس از کلمه notepad یک فاصله است و سایر قسمتها به هم چسبیده‌اند.

notepad c:\windows\system32\drivers\etc\hosts

حالا برنامه notepad باز شده و یک فایل متنی را به شما نشان می‌دهد. در این فایل یکسری خطوط صرفا برای توضیحات آمده که ابتدای آن خط با حرف # مشخص شده است.

در این فایل کلمه “::1     localhost”  را پیدا کنید (احتمالا آخرین خط است) و آن را بصورت توضیحات در بیاورید یعنی اول خط یک حرف # اضافه کنید.

در گام بعدی یک بار سرور web Dev را ببندید و پس از آن فایل های Temporary را جهت پاک کردن cache پاک کنید. (نکته : از internet option کل فایل های مرور شده توسط IE را حذف کنید و پس از آن به مسیر  C:\Windows\Microsoft.NET\Framework\v2.0.50727\Temporary ASP.NET Files  بروید و هر چه می‌بینید پاک کنید،درصورتی که فایل ها اجازه پاک شدن را به شما نمی دادند یعنی در حال استفاده هستند. پس یکبار log off کنید و سپس برای حذف اقدام کنید.)

One Response to رفع مشکل DNS در سرور Web Dev دات نت

  1. دوست says:

    مشكل از dns نيست. مشكل از اين است كه اين وب سرور آزمايشي فقط زمانيكه در حال اجرا باشد به برنامه شما اجازه استفاده مي‌دهد و به صورت پيش فرض مثل IIS هميشه در حال اجرا نيست. با اجراي پروژه در VS‌ اين وب سرور فعال مي‌شود در غير اينصورت خاموش است.

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s

%d bloggers like this: